Posted by admin on January - 15 - 2018 | Comments Off

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny na stacji benzynowej nie są zbytnio niskie, a do tego polskie drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nikt nie powiedział, iż zwiedzanie naszego kraju za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele pięknych miast i miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na dobry początek warto ustalić trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Trzeba jasno napisać, że powiedzmy cztery dni w Ostródzie to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, lecz trzeba wyruszyć dalej – a może Jastarnia? Ogólnie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednakże to jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto zajechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od Gdańska znajduje się niemniej ładne miasto, a mianowicie Toruń. Później warto kierować się na południe – dwa dni w Krakowie to minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.