Posted by admin on February - 20 - 2018 | Comments Off

Skarby Danii

Północna Europa bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Świetnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie bardzo wiele godnych uwagi zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Podobne wpisy:

Comments are closed.